سبد مقایسه (0)

مقایسه

سبد خالی است

توهمی بنام کارآفرینی در صنف لوازم آشپزخانه

توهمی بنام کارآفرینی در صنف لوازم آشپزخانه
 

گاهی می شنوم که افرادی که روحیه ی کارمندی دارند و به هیچ عنوان جنسشان از جنس کارآفرینی و کار و کسب خصوصی نیست با امیدهای واهی وارد فضای کار و کسب می شوند و متأسفانه هزینه های سنگینی را هم می پردازند.
بزرگوار! قرار نیست همه ی آدمهای جامعه کارآفرین شوند، قرار نیست دولت کم کاری های خودش را این بار به بهانه ی "توهمی بنام کارآفرینی" به گردن بخش خصوصی بی اندازد.
من در صنف لوازم آشپزخانه ده سال است که بصورت مستمر فعالیت می کنم و قبل از  آن هم سالها در رشته های مختلف کار کرده ام، از شاگردی مغازه شروع کرده ام و پله به پله تمام مقاطع را تجربه کرده ام و امروز دارم کار و کسب خودم را توسعه می دهم.
موضوعی که اذیت کننده است این است که در سال 95 چندین نفر را مشاهده کرده ام با خودشان فکر می کنند که شرکت پخش مویرگی زدن که کاری ندارد! یک انبار اجاره می کنیم و یک ماشین ایسوزو هم می اندازیم کنارش و تمام!!!
چند تا کارگر افغانی هم که بگیریم پول هایمان را پارو می کنند(دلیل اینکه کارگر افغانی می گویم این است که برادران افعانی در صنف پخش عمده لوازم آشپزخانه که ما فعالیت می کنیم همکاری زیادی دارند وگرنه من دوستان افغانی دارم که الحمدالله موفقیت هایشان خیلی خیلی بیشتز از خود من است.)
 
بگذریم؛ دارم در مورد موضوعی صحبت می کنم که درد و بلای فضای کار و کسب ما ایرانی ها شده است،
چند وقت پیش در اینستاگرام از زبان معلم عزیز بازاریابی آقای دکتر درگی شنیدم که می فرمودند: "شرکت های دولتی را به چالش کمک به شرکت های خصوصی دعوت می کردند"
بزرگوار! این ماجرا یک شو نیست، دکتر درگی هم شومن نیستند، این درد کار و کسب های امروز بخش خصوصی است، اگر نجنبیم همین دکان شیشه شکسته را هم خاک برسر می کنند.
می ترسم از وضعیت کاسب های قدیمی که وقتی افتخار دارم در کنارشان به ایستم بیشترشان می گویند: راضی هستیم حتی به قیمت پایین تر دارایی مان را بفروشیم پول را بگذاریم بانک تا سودش را بگیریم.
من در مورد صنف خودم صحبت می کنم، تخصص صنوف دیگر را ندارم و هر چیزی که بگویم می شود شبیه تحلیل های خودمانی که در تاکسی های قدیم با هم حرفش را می زدیم(از آن جهت می گویم تاکسی های قدیمی که الآن با سرویس اسنپ و تاپسی صنف تاکسیرانی هم دارد کاغذش پیچیده می شود، هر چند تقصیر مدیران خودشان بوده ولی طبق معمول پایین دست ها هزینه ی اشتباهات بالادستی ها را داده اند.)
 
هر کشورفقط در هر نسل یکبار فرصت ترقی پیدا می کند و آن به جوانان کشور مربوط می شود، از هر کسی که اندازه ی دانه ی برنج فهم مدیریت دارد خواهش می کننم جوانان را با توهمات کارآفرینی توجیه نکنید، این ها اول باید مهارت داشته باشند، تجربه کنند، ارتباطاتشان را قوی کنند، روی شخصیت خودشان کار کنند تا توسعه یابند و هزار و یک چیز دیگر، وقتی همه ی این ها انجام شد آنوقت می شود گفت که مثل جاهای دیگر دنیا یک درصد از همین افراد می توانند کارآفرین شوند.
بنظرم هر وقت ما باور کنیم که تافته ی جدا بافته ی عالم نیستیم و موفقیت در مقیاس ملی هم عیار دارد آنوقت می شود گفت که موفقیت به سراغ همگی مان می آید.
 
#حمیدرضا_طبی_فخر
#صنف_خرید_عمده_لوازم_آشپزخانه

نظرات کاربران

نادر شاکری

9:24 بعداز ظهر 1396/05/23

سلام دوست گرامی کاملا درست میفرماید

کاربر گرامی، لطفا نظر خود را صرفا در مورد همین پست و به فارسی تایپ نمائید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
گفتگوی آنلاین
0
x
در حال بارگذاری ...