سبد مقایسه (0)

مقایسه

سبد خالی است

رابطه ی کالا و فرهنگ مردم در فروش عمده لوازم خانگی

خرده ریز آشپزخانه و فرهنگ مصرف کننده
 

خرید کالا برای  خود ما فروشنده های لوازم خانگی اهمیت بالایی دارد، در این بین باید توجه کنیم که کالایی را بخریم که برآورد خودمان این است که می تواند فروش خوبی داشته باشد، این وسط عوامل مختلفی روی فروش کالاها تأثیرگذار است و یکی از آنها فرهنگ است.وقتی به تصویر بالا نگاه می کنم در نگاه اول جذاب بنظر میرسد، ولی باید توجه داشت که مصرف کننده ی نهایی لوازم خانگی و آشپزخانه در ایران کدبانوهای ایرانی هستند. توجه به این نکته مهم است چرا که در فرهنگ ما ایرانی ها خانم های خانه دار ایرانی(یعنی بازار نهایی مصرف کننده ی کالاهای لوازم خانگی) رابطه ی عاطفی با خوکچه ها ندارند و عمومأ از این حیوانات اجتناب می کنند و فاصله می گیرند.
بنابراین حالا باید برایمان شفاف شده باشد که اگر در زمان خرید چنین موضوعی را دقت نکنیم ممکن است کالایی را بخریم که در وقت فروش به مشکل بخوریم و نتوانیم از عهده ی فروش کالا بر بیاییم.
این عکس را هم یک نگاهی بیاندازید:


این هم جزم مواردی است که در ایران کمتر کسی روی خوش به آن نشان می دهد؛

یکی از نکاتی که در بازاریابی کالای لوازم آشپزخانه به آن توجه می کنیم موضوعی است بنام
Marketing Buzz؛ به این معنی که یک موضوع با توجه به وضعیت اجتماعی جامعه برای مدتی روی بورس می افتاد و اخبار مربوط به آن موضوع بین افراد بازار هدف دست به دست می چرخد.

مثلأ همین چند وقت پیش که ساختمان پلاسکو فرو ریخت و اتفاقات ناخوشایندی که رخ داد باعث شد تا سازمان ها و حتی شرکت های خصوصی این موضوع را در تیم های روابط عمومی شان بررسی و بعنوان بخشی از پروژه ی مسوولیت اجتماعی شان در رسانه ها معرفی کنند. در واقع این ها Buzz هایی هستند که کار و کسب ها سعی می کنند همراهی شان کنند تا نام و برندشان بین مردم شناخته شود(یا آنهایی که معروف ترند میخواهند نام شان در یادها باقی بماند)؛

تا به این جای کار را درک می کنم اما چیزی را که چند روز پیش دیده ام را درک نمی کنم، 2 روز پیش که از شرکت به منزل می رفتم شاهد تعدادی فروشگاه جدید در جاهای مختلف با نام "فروشگاه لوازم خانگی پلاسکو" بودم! یعنی مالک فروشگاه تصمیم گرفته است با توجه به اینکه حالا نام پلاسکو سر زبان ها افتاده نام سردر فروشگاهش را پلاسکو بگذارد تا از این فرصت بعمل آمده استفاده کند.
این یعنی برندینگ به هر قیمتی! من هنوز دارم فکر می کنم که اصولأ این کار استراتژی درستی برای نامگذاری هست یا خیر!


نظرات کاربران

شما می توانید اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می دهید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
گفتگوی آنلاین
0
x
در حال بارگذاری ...